W ramach projektu Logika ekologii, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży wraz z norweskim Partnerem Newschool z Oslo uczniowie klasy 3BA wzięli udział w lekcjach dotyczących ochrony środowiska.
Efektem zajęć było stworzenie projektu „Bioróżnorodność w mieście” oraz zielonych nasadzeń roślinności przed wejściem do naszej szkoły. Uczniowie przygotowali ziemię i wykonali nasadzenia roślinne, według przygotowanego planu. Rośliny zostały zabezpieczone ściółką z kory drzew lub żwiru i agrowłókniną. Gatunki roślin zostały wybrane pod kątem siedliska, światłolubności i cienioznośności, walorów ozdobnych, terminów kwitnienia, wytrzymałości na warunki miejskie.
W Lublinie większość skwerów to często puste trawniki z pojedynczymi drzewami, także w zielonych przestrzeniach, znajdujących się przy naszej szkole. Poprzez nasze działania chcieliśmy zwrócić uwagę na znaczenie zieleni w otoczeniu człowieka, także dla drobnych ssaków, ptaków, owadów. Posadziliśmy wokół szkoły około 180 nowych, zielonych i kwitnących roślin, przez co zwiększyliśmy ich obecność w otoczeniu, w którym codziennie przebywamy, uczymy się i pracujemy. Uważamy, że nasz projekt jest ważny i wartościowy w przestrzeni miejskiej, a także w bezpośrednim otoczeniu naszej szkoły. Taką rekomendację przekazaliśmy Radzie Miasta Lublin.
W wykonanie skweru zaangażowała się duża grupa uczniów z różnych klas i specjalizacji zawodowych: mechatronicy, mechanicy, mechanicy samochodowi, ogrodnicy, graficy komputerowi i informatycy, a także nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkim bardzo dziękujemy !!!
Projekt Logika Ekologii finansowany jest z Funduszy Norweskich EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Uczniowie klasy 3BA z opiekunem Panią A. Graboś